Більше 15 років у Росії створення систем електропостачання промислових та житлових споруд будується на основі використання самонесучого ізольованого проводу. У той же час почалося активне розвиток інструменту, арматури і комплектуючих для монтажу ліній СІП. Кращим рішенням для кріплення арматури до залізобетонних і дерев'яних опор була і залишається металева стрічка бандажна, технологія монтажу якої не змінювалася за всі ці роки. Змінювався лише інструмент, з допомогою якого здійснюється монтаж цієї стрічки. Давайте розглянемо весь еволюційний шлях інструменту для монтажу і різання бандажної стрічки на прикладі інструменту SHTOK.
З-за характерною ручки класична модель інструменту для натягу і різання сталевої стрічки SHTOK. отримала в середовищі монтажників прізвисько «м'ясорубка» або «вертоліт». Це був перший вид інструменту SHTOK. для виконання даного типу робіт у Росії.
Завдяки простоті конструкції і технології використання, дана модель не зазнала істотних конструктивних змін. Сьогодні ця сама використовувана модель інструменту для натягу і різання сталевої стрічки.
Однак, навіть класичним моделям інструменту притаманні недоліки:
- При роботі з «м'ясорубкою» монтажник повинен задіяти обидві руки, що не завжди зручно. Від цього значно знижується продуктивність і, в свою чергу, збільшує термін протяжки всій лінії.
- Для приведення інструменту в робочий стан монтажник витрачає досить тривалий час: перед роботою рукоятку «м'ясорубки» необхідно викрутити в крайнє положення і тільки потім здійснювати затяжку стрічки. Саме ця особливість технології монтажу і стала відправною точкою всіх подальших модернізацій інструменту.
Важливою віхою в розвитку інструменту для натягу і різання бандажної стрічки стало впровадження храпового механізму. Завдяки вивченню досвіду професійних монтажників, SHTOK. першим вніс зміни в конструкцію інструмента.
Механізм розблокування стопора подає рейки дозволяє за лічені секунди приводити інструмент в робоче положення: відвівши ручку і розблокувавши стопор, монтажник без зусиль і тимчасових витрат може підвести робочу голову інструменту і почати процес затягування.
Впровадження храпового механізму стало проривом на російському ринку, яке назавжди змінило область професійного монтажу повітряних ліній, і вирішив одну з найважливіших завдань – економію часу, що витрачається на виконання однієї типової операції. Подальші модернізації були спрямовані на поліпшення ергономіки інструменту.
Весь досвід, накопичений за роки виробництва інструменту для монтажу арматури СІП, втілився у створенні інструменту для натягу і різання бандажної стрічки з храповим механізмом і переставний рукояткою.
Передавальний механізм храповика розрахований таким чином, що необхідне для натягу стрічки зусилля досягається однією рукою. У випадках, коли необхідно надвисока зусилля, монтажник може переставити рукоятку і працювати двома руками.
Хотілося б обмовитися, що монтаж арматури СІП це не єдиний вид застосування бандажної стрічки та інструменту SHTOK. для її натягу і різання: в залежності від сорту сталі, стрічка та інструмент застосовуються для палетування цегли та бетонних блоків, в'язки будівельних пиломатеріалів і труб, кріплення утеплювача на лініях теплотрас, кріплення дорожніх знаків та виконання багатьох інших завдань.