Ручний Гідравлічний Прес, завдяки своїй універсальності, компактності, автономності, надійності і дешевизні – по праву є самим популярним інструментом.
Принцип його роботи заснований на Законі Паскаля, згідно з яким тиск, прикладений до рідини, передається всім точкам цієї рідини однаково в усіх напрямках.
На практиці, зусилля досягає 4.5-6.0 KN для пресів з обжимаемым перерізом до 150мм2, а для пресів до 300 мм2 – 7.0-8.0 KN! Щоб всі деталі агрегату могли витримувати такі навантаження і служити довгий час - якість матеріалу, рівень виробництва і верстатний парк повинні відповідати європейським стандартам виробництва.
Розглянемо пристрій і принцип дії найбільш відповідальною деталі преса, а саме - гідравлічного циліндра (на схемі поз. 31).
Всередині гідравлічного вузла, з одного боку, змонтовані робочий поршень з манжетою, пружина для повернення поршня у вихідне положення, з іншого - нагнітальний циліндр і плунжер.
При гойданні важеля преса, плунжер насоса, здійснюючи зворотно-поступальний рух, створює надлишковий тиск, в результаті чого, масло під тиском потрапляє в робочий циліндр і переміщує робочий поршень. Поршень, у свою чергу, впливаючи на матрицю, що забезпечує необхідний тиск на обжимаемую деталь. Повернення поршня у вихідне положення здійснюється поворотною пружиною при відкритому запірному клапані, що з'єднують за допомогою каналів робочу порожнину циліндра з масляною ємністю. Ці процеси повинні повторюватися десятки тисяч разів без втрати працездатності всього агрегату.
Так як же виробник домагається такого результату?
На фото можна спостерігати еволюцію гідравлічного циліндра від кованої заготовки, до повністю зібраного і готового до встановлення в прес.
Так що ж представляє із себе гідравлічний циліндр?
Гідравлічний циліндр — це «серце» преса. Плунжер, що приводиться в рух рухомий рукояткою, нагнітає тиск усередині циліндра, поки не відкриється клапан, не перепустит масло в камеру з поршнем і не приведе його в рух. Щось є спільне з найважливішим органом людини, помічаєте?
На поршень циліндра, з одного боку, встановлюються різні голови та інші робочі агрегати, з іншого боку – масляна ємність з закриває її нерухомою рукояткою.
Розглянемо докладніше пристрій гідравлічного циліндра. Варіантів існує безліч, кожен великий виробник розробляє, вдосконалює і ретельно захищає свої як вже втілені ідеї, так і нові розробки.
Якщо узагальнити, то циліндри можна розділити на дві основні групи: з одно - і двухплунжерными системами нагнітання.
Першою системою обладнуються, як правило, недорогі моделі гідравлічних пресів, для повного ходу поршня необхідно зробити 18-20 качків рухомий рукояткою. Двухплунжерная система має у своїй конструкції, як можна здогадатися з назви, два незалежних плунжера.
Принцип її роботи полягає в наступному: поки матриці стикнулися з наконечником - працює плунжер великого діаметру, за 3-5 качків вибираючи вільний хід, потім, за допомогою клапанів, відбувається автоматичне перемикання нагнітання на плунжер малого діаметра, але підвищеного зусилля, при якому відбувається завершення обпресування за 2-4 руху рукояткою до спрацьовування Клапана Обмеження Тиску (КОД). Такими циліндрами, в обов'язковому порядку оснащуються гідравлічні преса преміальних лінійок.
Але! Бувають і приємні винятки. Наприклад, ПГ-300 ШТОК. Даний прес хоч і відноситься до недорогий лінійці, різниця у вартості з простим ПГ-300 становить усього близько 20%, але обладнаний двошвидкісний системою нагнітання, яку ми прозвали «матрьошкою» через конструкції робочих поршнів (малий поршень встановлений всередині великого), за принципом російського народного сувеніра. Весь цикл обпресування відбувається всього за 5-8 рухів рухомий рукоятки!
Резюмуючи, зазначимо, що гідравлічна система циліндра ручного преса досить складна, і буде безвідмовно працювати весь зазначений термін тільки за умови якісно зроблених компонентів і точної настройки всіх механізмів.